Odrobina teorii o olejach

​​​Nasze olejki

​Najlepsze oleje
​dla brody

Kiedy należy używać olei w pielęgnacji skóry twarzy i brody​?

Jeśli odczuwasz:
-szorstkość i napięcie skóry,

-trudność w gojeniu ran i uszkodzeń,
-rogowacenie naskórka,
-złuszczenia, drobne pęknięcia.


Lub posiadasz:
-Twardy, kłujący, szorstki zarost
-Zmiany trądzikowe
-Zmarszczki.

A może jesteś:
​-Narażony na szkodliwe czynniki zewnętrzne,
​-wrażliwy na alergeny i inne substancje drażniące.

Jeśli odpowiedziałeś na któreś z pytań TAK to prawdopodobnie cierpisz na niedobór kwasów tłuszczowych, które występują w naturalnych olejkach roślinnych. Ich niedobór może nawet powodować takie choroby skóry jak łuszczyca, zapalenie atopowe skóry czy nadmierne wysuszenie. Potrzebujesz więc odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji brody. 

Wkrótce zobaczycie tu film. 

​Dlaczego oleje roślinne?

Oleje roślinne wykazują większe powinowactwo do skóry niż oleje mineralne lub silikony, ponieważ ich struktura jest zbliżona do substrancji budujących ludzką skórę. Dzięki temu tłuszcze naturalne podawane zewnętrznie na skórę wykazują aktywność dermatologiczną, ochraniają przed utratą wody, regenerują uszkodzoną barierę lipidową naskórka, odmładzają skórę. Ponadto pelnią funkcję nośnika substancji aktywnych, dzięki czemu wiele substancji przenika do głębszych warstw skóry, ​w określony sposób wpływając na jej kondycję.
​​​Zastosowanie olejku do brody

Olejek do brody przede wszystkim służy do… pielęgnacji brody. Jednak to nie wszystko. Olejki jako kosmetyki do pielęgnacji brody mają bardzo szerokie zastosowanie.  Poza odżywieniem, nawilżeniem i delikatnym nabłyszczeniem włosów, dobry olejek radzi sobie również z problematyczną skórą znajdującą się pod zarostem.  Odżywiona skóra przestaje swędzieć, zachowuje sprężystość i młody wygląd, jest zabezpieczona przed czynnikami zewnętrznymi i twardą szczeciną, a zadbane i wypielęgnowane włosy zaczynają się ładniej układać i lepiej poddawać przy czesaniu. Bez fikuśnej fryzury Twoja broda również będzie wyglądać na ładniejszą i zadbaną dzięki olejkom. Dodatkowo zyska na miękkości i sprężystości, co na pewno docenią wszystkie kobiety znajdujące się w Twoim najbliższym otoczeniu. Dzięki dobremu olejkowi broda jak i skóra twarzy stają się zdrowsze.  Dodatkowo olejek do brody świetnie przewodzi zapachy i niweluje te niepożądane, pochłaniane z otoczenia przez brodę, dzięki czemuTwój zarost będzie pięknie i długo pachnieć. Olejki są więc kosmetykami do pielęgnacji brody, które wpływają nie tylko na wygląd Twojej brody, ale i na jej pociągający zapach.

Niezależnie czy jesteśmy posiadaczami bardzo długiej brody czy delikatnego zarostu olejek do brody może Ci się przydać. Jeśli posiadasz krótki zarost olejek będzie walczył z uczuciem swędzenia i ze stanami zapalnymi spowodowanymi goleniem. Dla chcących zapuścić długą brodę – ułatwi to zadanie, ponieważ Twoje włosy przestaną się wykruszać, przez co szybciej będą przybywać do niej dodatkowe centymetry. Warto przy tym zainwestować w akcesoria do pielęgnacji brody męskiej, takie jak kartacz do brody. Pozwolą one rozprowadzić olejek na całej powierzchni zarostu. Poza tym sprawiają, że pielęgnacja brody męskiej jest nie tylko efektywna, ale i przyjemna. Kartacz do brody wchodzi w skład naszych zestawów pielęgnacyjnych: Zestawu Super Brodacza, Zestawu Dużego Brodacza i Zestawu Małego Brodacza.